Вила “MARIA” – Неа Флогита

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неа Флогита, Грција

Датум

24 мај – 21 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Халкидики- Неа Флогита
Вила “MARIA”

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јуни и септември)

5% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 (јули и август)

*попустот не важи за промо цени 

Вила ” Maria ”е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ”Corfu”. Вилата располага со четири-креветен апартман (спална соба со два единечни кревети од која се излегува на тeраса, WC, кујна и дневен престој каде што можат да се сместат уште двајца, дневниот престој излегува на тeраса и има lcd-tv со тотал TV).

*доплата за туристичка такса 1.5 евра на ден во агенцијата.

Цени за наем на апартманот

Термини 1/4 Апартман Бр. ноќевања
24.05.2024 180 промо 8
01.06.2024 280 7
08.06.2024 350 7
15.06.2024 410 7
22.06.2024 470 7
29.06.2024 520 7
06.07.2024 580 7
13.07.2024 610 7
20.07.2024 610 7
27.07.2024 640 7
03.08.2024 640 7
10.08.2024 610 7
17.08.2024 610 7
24.08.2024 540 7
31.08.2024 480 7
07.09.2024 410 7
14.09.2024 340 7
21.09.2024 240 7

*Користењето на клима уред и интернет е вклучено во цената

Услови под кои важи аранжманот

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница  е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu