Вила Михалис – Лептокарија

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Лептокарија, Грција

Датум

20 мај – 30 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Вила Михалис – Лептокарија

Вилата се наоѓа близина на центарот на Лептокарија, на втор ред од плажа, на 50м од плажа, опкружена во зеленило и големи сенки од чинари, за оние кој сакаат свежи пријатни ноќи, во мирен дел на туристичкото место, идеална за оние кој посегнуваат по мирен одмор, и за оние кои патуваат со сопствен превоз има можност за паркирање возила пред вилата. Располага со убаво уредени двокреветни трокреветни и четворокреветни студиа. Сите студиа се опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење, ТВ, клима уред (не е вклучен во цена-6€ на ден), тераса со маса и столици, нема тенди. Кога се одвива смената на термините, и кога доаѓаат или заминуваат патниците, во дворот се поставени маси и столици за чекање, исто така има и тоалет на располагање.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО € ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(напомена: првите два и последните два термина се промо и не подложат на попуст) 

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Датуми 1/2 1/3 1/4 Studio
20.05.2023 – 27.05.2023 59 € 79 € 109 €
27.05.2023 – 03.06.2023 109 € 119 € 129 €
03.06.2023 – 10.06.2023 131 € 169€
149 €
209€
184 €
10.06.2023 – 17.06.2023 179€
158 €
199€
175 €
229€
202 €
17.06.2023 – 24.06.2023 229€
202 €
259€
228 €
289€
254 €
24.06.2023 – 01.07.2023 289€
254 €
309€
272 €
329€
290 €
01.07.2023 – 08.07.2023 339€
298 €
369€
325 €
399€
351 €
08.07.2023 – 15.07.2023 339€
298 €
369€
325 €
399€
351 €
15.07.2023 – 22.07.2023 339€
298 €
369€
325 €
399€
351 €
22.07.2023 – 29.07.2023 339€
298 €
369€
325 €
399€
351 €
29.07.2023 – 05.08.2023 369€
325 €
422€
371 €
389€
342 €
05.08.2023 – 12.08.2023 369€
325 €
422€
371 €
389€
342 €
12.08.2023 – 19.08.2023 339€
298 €
369€
325 €
399€
351 €
19.08.2023 – 26.08.2023 269€
237 €
289€
254 €
309€
272 €
26.08.2023 – 02.09.2023 230€
202 €
259€
228 €
279€
246 €
02.09.2023 – 09.09.2023 209€
184 €
229€
202 €
259€
228 €
09.09.2023 – 16.09.2023 179€
158 €
199€
175 €
219€
193 €
16.09.2023 – 23.09.2023 129 € 149 € 159 €
23.09.2023 – 30.09.2023 99 € 109 € 119 €

Превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала – 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
  -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 •  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 •  Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287