ВИЛА НАМА – Тасос 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Тасос, Грција

Датум

02 јуни – 22 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

ВИЛА НАМА – Тасос 2023

15 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 16 ДЕКЕМВРИ

SKALA POTAMIA – GOLDEN BEACH

МОРЕ – ПЛАНИНА – БОРОВА ШУМА 

50 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг.На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос.Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија.Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден бич.Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Биџ споени во една плажа , означени со плаво знаменце за чистота и квалитет.Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај , плажата асоцира на злато.

Вилата НАМА е лоцирана во местото Скала Потамиа на само 50 тина метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни ,сувенирници ……
Вилата располага со четирикреветни апартмани убаво опремени ……

ЦЕНОВНИК

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕ НА ,КЛИМА УРЕД , WI – FI   ( БЕСПЛАТНО)

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕНА КЛИМА ВО ЦЕНАТА

ДОПЛАТА ЗА  ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:

  • 60 € за возрасни – повратна карта
  • 45€ за деца до 12 години – повратна карта;
  • 45 € за возрасни или деца – карта во еден правец

 

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :

  • 20€ за возрасни – повратна карта;
  • 15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта

 

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 02:00 часот;
*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287