Вила Нектариос – ПОЛИХРОНО

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Полихроно, Грција

Датум

18 мај – 28 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила Нектариос – ПОЛИХРОНО

Вила Нектариос се наоѓа во Полихроно, на прва линија до плажа, покрај камениот споменик во Полихорно. Располага со мал број на соби и е идеална за оние кој преферираат плажата да им е близу.

Вилата нема сопствен паркинг. Сите соби се опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, сопствен тоалет, мини кујна опремена со основен прибор за готвење и јадење, балкон, wi-fi (за брзината на интернетот не гарантираме). Во услугата не се вклучени пешкири.

Цените се изразени за НАЕМ на Студио / Апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредост од 62мкд.

Напомена: првите три термини и последните два се промо цени и на нив не следува попуст

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНО ДО 30.04.2023

 

Опис на сместување

Вилата располага со 4 соби од кој, две трокреветни, еден апартман со една спална за пет лица, и еден двоспален апартман за 4 лица.

Трокреветните студиа се наоѓаат на приземје, и балконот е во правец кон друга вила, имаат еден дупли кревет и едно единечно легло, кујната е одделена од спалниот дел кој се затвара со врата, располагаат со сопствен тоалет со туш кадичка, кујната е опремена со основен прибор за готвење и јадење и мал фрижидер, имаат ТВ и клима вклучена во цената.

Двоспалниот апартман се наоѓа на прв спрат и истиот се состои од кујна опремена за готвење и јадење, од неа се влага во две посебни спални од кои едната е со две единечни легла, другата со еден спален кревет, овој апартман има балкон со поглед на море.

Едноспалниот апартман се наоѓа на прв спрат и истиот се состои од две простории, погодни за сместување на 5 возрасни лица, т.е во спалната има 3 единечни легла и тераса која гледа према море, и голема просторија каде е кујната опремена со основен прибор за готвење и јадење, и две единечни легла.

 

 • Цени по соба
Датуми 1/3 2/4 app 1/5 app
18.05.2023 – 25.05.2023 89 € 109 € 129 €
25.05.2023 – 01.06.2023 129 € 149 € 169 €
01.06.2023 – 08.06.2023 149 € 169 € 199 €
08.06.2023 – 15.06.2023 219€
197 €
239€
215 €
269€
242 €
15.06.2023 – 22.06.2023 289€
260 €
299€
269 €
329€
296 €
22.06.2023 – 29.06.2023 339€
305 €
379€
341 €
368 €
29.06.2023 – 06.07.2023 359€
323 €
409€
368 €
439€
395 €
06.07.2023 – 13.07.2023 449€
404 €
479€
431 €
509€
458 €
13.07.2023 – 20.07.2023 449€
404 €
479€
431 €
509€
458 €
20.07.2023 – 27.07.2023 449€
404 €
479€
431 €
509€
458 €
27.07.2023 – 03.08.2023 449€
404 €
479€
431 €
509€
458 €
03.08.2023 – 10.08.2023 499€
449 €
529€
476 €
559€
503 €
10.08.2023 – 17.08.2023 499€
449 €
529€
476 €
559€
503 €
17.08.2023 – 24.08.2023 469€
422 €
509€
458 €
539€
485 €
24.08.2023 – 31.08.2023 389€
350 €
409€
368 €
439€
395 €
31.08.2023 – 07.09.2023 309€
278 €
339€
305 €
369€
332 €
07.09.2023 – 14.09.2023 249€
224 €
279€
251 €
309€
278 €
14.09.2023 – 21.09.2023 199 € 229 € 259 €
21.09.2023 – 28.09.2023 149 € 159 € 189 €

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП Макпетрол)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

-Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА Екстра Бус.
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287