Вила Никос Кукунариес

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Скијатос, Грција

Датум

30 мај 2020 – 28 септември 2020

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

На само 5 минути од
најпознатите плажи

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

ВилаНИКОС лоцирана во Кукунариес на оддалеченост  5 минути од најпознатите плажи “Кукунариес“,Агиа Елена,Крифиамос,Мандраки се плажи кои се вбројуваат во 5-те најубави Европски плажи.Пешачењето до плажите е во убава шумска атмосфера.Вилата располага со 1/2, 1/3 ,1/4 студија и  1/6 дуплекси сите климатизирани, тв, ви-фи, балкони и простран двор, сместени во борова шума.

ЦЕНИ ЗА 7,8 или 9 НОЌИ,АВТОБУС (ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИЈАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI  (Е БЕСПЛАТНО)

GPS координати:        39.152932, 23.397495    39°09’10.6″N 23°23’51.0″E

НАПОМЕНИ: 

  • *Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за (7,8 или 9) ноќевања со вклучен:
  • автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, клима уред;
  • *трето,четврто ,петто или шесто лице плаќаат според табелата;
  • *1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
    * дете до 02 години бесплатно (без седиште);
  • * кога има попуст за рана уплата или ласт минут ,попустот се однесува само за прво и второ лице;
  • *Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спроти Холидеј Инн во 23:00 часот;

Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 110 еур за возрасни, 65 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска и бродска карта;

Само автобуски превоз  80 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год. – еден правец и бродска карта;

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3,4,5,6 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

За користење на две поврзани смени, за втората смена се одбива 30 за прво и второ лице;

Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.
ЗДРАВСТВЕНА ПРЕПОРАКА: 1,5  ЧАС ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ ДА НЕ СЕ ИНТЕНЗИВНО ПЛИВА

ЦЕНИ НА БАЗА 7,8 или 9 НОКЕВАЊА ВО ВИЛА НИКОС СО ПОЈАДОК(ШВЕДСКА МАСА) ВО ХОТЕЛ MUSES 4* АВТОБУС(ШТИП,СКОПЈЕ- ВОЛОС И ОБРАТНО),ТРАЕКТ(ВОЛОС-СКИЈАТОС-ВОЛОС),ТРАНСФЕР(ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ)

Хотелот Muses е на 50 метри оддалеченост од вилата Никос во правец кон плажата Кукунариес.

Опис на студија и апартмани во Вила „Никос“

Вила „НИКОС“ е лоцирана во Кукунариес. Влезот е обележан со видлива табла на која пишува „Вила Никос“, голема влезна врата.

Во дворот, кој наоколу е опкружен со дрвја, има и летниковец со големи маси и столови. Десната страна од вилата граничи со имот, кој има борова шума, додека пак од левата страна се наоѓа езеро со слатка вода, кое е природен феномен на островот. Вилата е  оддалечена од плажата околу 5 минути. Во класичен медитерански стил, вилата располага со апартмани, во кои се влегува директно од дворот. Во вилата има постојано топла вода, која е решена преку централен соларен систем. Обезбедена е и со wi-fi сигнал.

Рецепцијата и останатиот персонал се достапни во секој момент за било каква информација и помош. Сите соби располагаат со ПП апарат, екстра кебиња и перница, но за било каква екстра потреба може да се обрати на рецепција. Во собите има клима уред, телевизор, радијатори за парно греење и купатило со ВЦ. Во сите апартмани се достапни по 2 крпи од лице (голема и мала).Чистењето на собите се врши преку еден ден.

СТУДИО БР.1 (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.2 (1/3)
Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која има еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.3 (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија во која еден дупол и еден поединечен кревет, кујна, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.4 (1/2 )

Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.5 (1/2 )

Студиото се наоѓа на први кат. Составено е од една просторија во која има дупол кревет и во истата просторија е кујната со кујнски инвентар,тв и клима од оваа просторија се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.6 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревети, кујна и мини шпорет. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.7 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има дупол кревет, кујна, мини шпорет, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.8 (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат. Има една соба во која има 2 поединечни кревети, кујна, ТВ и клима. Од собата се излегува на тераса со маса и столици. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО БР.9 (1/4)

Составен е од една просторија во која има 4 поединечни кревети во истата просторија има кујна со кујнски инвентар,ТВ и клима. Од оваа соба се излегува на тераса. Располага со сопствено купатило и WC.

АПАРТМАН 10 (1/3 + (1/3))-СОФИТА 1

Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има кујна со шанк, музички инструмент, камин, три поединечни кревети, купатило со WC и ТВ. На вториот кат има еден дупол и еден поединечен кревет и клима.

АПАРТМАН 11 ((1/2+1) + (1/4)) – СОФИТА 2

Се наоѓа на 2 кат. Апартманот е на два ката. На првиот кат има 2 поединечни кревети и еден кревет на извлекување, кујна тераса, купатило со WC и ТВ. Од овде се излегува на тераса. На вториот кат има 2 дупли кревети и клима.

СТУДИО 12 (1/2) АЛФА

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со два поединечни кревети, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

СТУДИО 13 (1/2) ВИТА

Студиото се наоѓа на приземје и има сопствен двор со маса и столици. Има една просторија со два поединечни кревети, кујна, фрижидер, решо, ТВ и клима. Располага со сопствено купатило и WC.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu