Вила Паскалис – Скијатос

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Скијатос, Грција

Датум

29 мај – 18 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

СКИЈАТОС
T R O U L O S

На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос.

Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиjатос е со површина од околу 50 км2 има преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Плажите Кукунариес, Агиа Параскеви, Трулос, Мегали Амос,Дијамант Бич, Лаларија и многу други оставаат простор за повторно навраќање и убави спомени.

Градот Скиjатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

ВилаПАСКАЛИС лоцирана во Трулосна оддалеченост 7 минути одпрекраснатаплажа Трулос. Извонредна местоположба со фасцинантен поглед кон морскиот хоризонт неограничувајќи го вашиот поглед и мисла.
Плажата Трулос е преубава плажа со ситен песок и постепено задлабочување, тиркизна боја на водата, лежалки, таверни… во непосредна близина има Супермаркет.

ЦЕНИ ЗА 7 НОЌИ, АВТОБУС,ТРАНСФЕР (ПРИСТАНИШТЕ-ВИЛА ПРИСТАНИШТЕ), ПРЕТСТАВНИК НА ОСТРОВОТ

GPS координати: 39.152932, 23.397495    39°09’10.6″N 23°23’51.0″E

Во цената е вклучено:

*Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен:

автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште,за минимум 2 лица;

*трето, четврто лице плаќаат според табелата;

*1 и 2  (прво и второ) дете до 12 години  плаќаат според табелата;
* дете до 02 години бесплатно (без седиште);

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден;

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 23:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 23:00 часот;

Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Само автобуски превоз- повратна автобуска картаСкопје –Волос-Скопје 50 еур за возрасни, 40 еур за деца до 12 год;

Само автобуски превоз –еден правец  45 еур за возрасни, 35 еур за деца до 12 год. –;

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

Напомена: Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

Во цената не е вклучено:

*БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС =35€ се плаќа во автобус;
*клима уред доколку се користи 5од ноќ / се плаќа во вилата;
*туристичка такса 0,5
€ од ноќ се плаќа во агенција(доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета)

Опис на студија  во Вила „Паскалис“

Вилата “Паскалис” е лоцирана во туристичкото место Трулос. Од плажата е оддалечена 7 минути пешки. Има трокреветни студија убаво опремени со кујна, тераса и фасцинантен поглед кон морската шир. Ја препорачуваме за вистинските сонувачи на убавината.

СТУДИО БР.1  (1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат, има три поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две ринли, аспиратор, фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

СТУДИО БР.4  (1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат, има три поединечни кревети. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две ринли, аспиратор, фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

СТУДИО БР.6  (1/2)

Студиото се наоѓа на први кат, има еден дупол кревет. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две ринли,аспиратор, фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

СТУДИО БР.7  (1/3)+1

Студиото се наоѓа на први кат, има еден дупол кревет и еден поединечен. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две ринли, аспиратор, фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

СТУДИО БР.9  (1/2)+1

Студиото се наоѓа на приземје, има еден дупол кревет и еден поединечен. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две ринли, аспиратор, фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

СТУДИО БР.10  (1/2)+1

Студиото се наоѓа на приземје, има еден дупол кревет и еден поединечен. Во склоп на собата има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, решо со две ринли, аспиратор, фрижидер, во истатa соба има клима уред и плакар за алишта. Има можност да се додаде дополнителен кревет на расклопување. Од собата се излегува на тераса со фасцинантен поглед на море. Студиото располага со комотно купатило и WC.

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu