ВИЛА САЛА КСАМИЛ 2023

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Ксамил, Албанија

Датум

03 јуни – 23 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

ВИЛА САЛА КСАМИЛ 2023

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 200м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.04.2023

(првите два и последните два термина се промо, и не подложат на попуст)

Опис на сместување

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат. На приземје се студиа за 3 и 4 лица и гледаат во градина, на прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници.

Координати: 39.76560576793024, 19.998764492064602

 

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

  • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
  • Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
  • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
  • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
  • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
  • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
  • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
  • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
  • Струга – (пред Х.Дрим) 01:45
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

Menu