Вила “SAVVIDIS” -Паралиа

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Паралија, Грција

Датум

26 мај – 15 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила “SAVVIDIS” -Паралиа

Бесплатно сместување за 3-толице во Студио

Вила SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралиа , лоцирана на само 20mод прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата. Располага со 1 / 2 (спална)  и 1 / 2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со:кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор,  фрижидер…), тоалет(туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (климавклучена во цената), ТВ – LCD,гардеробер(закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и  Wi-Fi интернет, кој Медитеран им го нуди бесплатно на своите гости.  Студијата  се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран.Ви посакуваме пријатен престој.

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице – БЕСПЛАТНО сместување;
–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Во студиото  плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
–  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
–  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
–  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
–  клима  -вклучена во цената !!
–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu