Вила Тула – Неи Пори

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неи Пори, Грција

Датум

24 мај – 22 септември 2024

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / booking@ekstrabus.com

Вила Тула – Неи Пори

Вила ТУЛА се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7 соби од кои ( студија 1/2, студија 1/3 дуплекс 1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 190 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во студијата и 8 евра во дуплексот

GPS Kordinati : 39.97393, 22.65581

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 за вон сезонски цени (јуни и септември)

5 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 за сезонски цени (јули и август)

*попустот не важи за промо цени

 

термин

ноќи 1/2

поглед на балконот во ѕид

1/2

ПРИЗЕМЕ

студио

1/3

поглед на балконот во ѕид

бр 8

1/3

ПРИЗЕМЕ

студио

1/3

СПРАТ

СТУДИО

1/3+1/2

дуплекс

24.05.24 9 60 промо 80

промо

90

промо

90

промо

100

промо

150

промо

02.06.24 7 125 135 145 145 160 199
09.06.24 7 180 199 210 210 230 280
16.06.24 7 249 259 279 279 299 380
23.06.24 7 289 299 320 320 340 460
30.06.24 7 310 330 350 350 370 490
07.07.24 7 340 360 380 380 400 520
14.07.24 7 359 379 399 399 419 530
21.07.24 7 359 379 399 399 419 530
28.07.24 7 379 399 420 420 440 550
04.08.24 7 379 399 420 420 440 550
11.08.24 7 359 379 399 399 419 530
18.08.24 7 349 369 389 409 409 520
25.08.24 7 319 329 340 340 360 470
01.09.24 7 279 289 309 309 340 420
08.09.24 7 239 249 269 269 299 390
15.09.24 7 179 189 209 209 229 340
22.09.24 7 80 90 100 100 110 220

ОПИС

1/2 СТУДИО БР 1– Се наоѓа на приземје, има заграден дел од дворот кој се користи како тераса и е од десната страна при влез на вилата. Во влезот на студиото се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер, има сопствено мало WC, од кујната се влегува во собата каде има два поединечни кревети и има врата за на терасата. Има Клима и ТВ.

1/3 СТУДИО БР 2 –Се наоѓа на приземје, има заграден дел од дворот кој се користи како тераса и е од левата страна при влез во самата вила. Кујната е одделена од собата со врата и е опремена со решо и мал фрижидер, WC, соба со еден дупли и еден единечен кревет. Од собата се излегува на терасата. Има клима и ТВ.

1/3 СТУДИО БР 3– Се наоѓа на приземје, има заграден дел од дворот кој се користи како тераса. Студиото располага WC , кујна која е како посебна просторија и е опремена со решо и мал фрижидер, а собата е со 3 поединечни кревети. Има клима и ТВ.

1/2 СТУДИО БР 4– Се наоѓа на приземје, има дел од дворот кој се користи како тераса и е од десната страна при влез на вилата. Во влезот на студиото се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер, има сопствено мало WC, од кујната се влегува во собата каде има два поединечни кревети и има врата за на терасата која гледа во соседната куќа (ѕид). Има Клима и ТВ.

1/3 СТУДИО БР 5– Се наоѓа на првиот кат во вилата, има сопатвена тераса, WC , собата е со 3 единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има клима и ТВ.

1/3 СТУДИО БР 6 Се наоѓа на првиот кат во вилата , има сопатвена тераса, WC , собата е со 3 единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има Клима и ТВ.

1/5 ДУПЛЕКС БР 7 – Се наоѓа на првиот кат од вилата има дога тераса на која се излегува од двете спални и од кујната. Кујната се наоѓа во ходникот на дуплексот помеѓу двете спални соби и е оремена со решо и голем фрижидер. Сопствено WC. Во едната спална има 1 дупли и 1 единечен кревет а во другата спална соба има 2 единечни кревети и ТВ. Во дуплексот има 2 клими по една во секоја спална соба.

1/3 СТУДИО БР 8– Се наоѓа на првиот кат во вилата, има сопатвена тераса која гледа во соседната куќа (ѕид), WC, собата е со 3 единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има клима и ТВ.

Wi-fi – бесплатно додека, климата е со доплата. Во дуплексот се плаќаат двете клими.

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5 еур на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.
 • Користењето на клима-уред, (8 евра на ден за двете клими )во дуплекс.
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'monsterinsights_tracking_script' not found or invalid function name in /home/customer/www/ekstrabus.com.mk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287