Вила Васо – Неос Мармарас

Туристичка Агенција Екстра Бус
Локација

Неос Мармарас, Грција

Датум

14 мај – 17 септември 2023

Контакт

043 420 020 / 072 230 200 / info@ekstrabus.com

Вила Васо – Неос Мармарас

12 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА  ДО 08 ДЕКЕМВРИ

30 метри од море

Вила Васо се наоѓа во Неос Мармарас на 30 метри од градската централна плажа. Плажата во Неос Мармарас е ситно песочна со постепено задлабочување и кристално чиста вода, обележана со плаво знаменце.
Неос Мармарас е едно од најпознатите туристички места на Халкидики. Остатоци од византискиот период значително се забележуваат во Мармарас што дава денешен белег на популарна туристичка дестинација. Во текот на шеесетите години на минатиот век, изграден во непосредна близина на Неос Мармарас е хотелот Порто Карас во кој се одржуваат многу познати свечености и е посетен од многу европски и светски туристи.

ЦЕНОВНИК

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНОТ (14.05; 21.05; 28.05; 04.06; 03.09; 10.09 и 17.09)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI   Е БЕСПЛАТНО

  • За пакет аранжманот во СТУДИО потребни се минимум 2 лица;
  • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
  • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
  • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

 

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ (EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖАТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАНИТЕ (ДАТИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА (*))

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта
35 € за возрасни – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Форма за резервација

Можеби ќе те интересира

No results found.
Menu